چوب بی گمان یکی از پرکاربردترین و حیاتی ترین ابزارهای ساخت و ساز بشر در طول تاریخ بوده است.بخش مهمی از پیشرفت و رفاه کنونی جامعه مرهون این هدیه سودمند طبیعت میباشد. بوسیله این ماده ارزشمند بسیاری از سازه های چوبی مانند آلاچیق ها، دیوارچوبی، کلبه چوبی و ساختمان چوبی و دیگر مصنوعات چوبی در طرح ها و ابعاد مختلف و منحصر به فرد ساخته می شود.
چوب از انجا که از دل طبیعت به دست می ایدباعث ایجاد حس نزدیکی انسان وطبیعت و ایجاد احساس دلپذیر و مطلوب در انسان می شود، به همین جهت است که استفاده از این ماده اولیه پرسود برای ساخت الاچیق ، کلبه چوبی و خانه درختی به منظور زینت بخشیدن و سبک نوین دکوراسیون باغ ها و محوطه سازی پارک ها بسیار رونق دارد.
سازه چوبی در اصل هر نوع سازه ایست که متریال اولیه ان چوب مرغوب می باشد ک برای استحکام بیشتر ان از انواع اتصالات چوبی و غیر چوبی استفاده میشود، در ساخت هرنوع سازه چوبی کیفیت چوب مورد استفاده به عنوان شاخص اصلی تعیین مرغوبیت سازه در نظر گرفته می شود.
از جمله امکانات و ویژگی های منحصر به فرد این متریال که در ساخت کلبه چوبی ،ساختمان چوبی،دیوار چوبی یا پل چوبی استفاده می شود می توان به سبک بودن ان، شکل پذیری و در عین حال مقاومت بالا، عمر طولانی ان، نداشتن نخاله ساختمانی ، سرعت در ساخت، زیبایی و تنوع وسازگاری با شرایط اقلیمی و بسیار ویژگی های قابل تامل دیگر اشاره کرد که باعث شده پل چوبی، دیوار چوبی، الاچیق و دیگر مصنوعات چوبی بسیار مورد توجه قرار گیرد.
قیمت سازه چوبی با توجه به متریال مورد استفاده و نوع این سازه بسیار متغیر و بنا به بودجه در نظر گرفته شده توسط کارفرما قابل تعیین می باشد.
در طی قرون گذشته ،تولید صفحات پوشش چوبی منجر به پیدایش نسل جدیدی از ساختمان های اسکلت چوبی شده است، در ساختمان چوبی می توان هر یک از اجزا را در پیکر بندی ساختمان جابجا کرد، در ساختمان و کلبه چوبی نیروهای محوری در المان های دیوار،سقف و کف توسط مقاطع الوار چوبی تحمل می شود و استحکام و مقاومت مناسبی را برای این نوع از سازه در پی دارد.

آلاچیق چوبی

آلاچیق چوبی

به راستی که داشتن یک خانه درختی رویایی ایست که بدون شک همه ما در دوران کودکی در سر می پروراندیم و اینک می توانیم به سهولت به رویای خود جامه عمل بپوشانیم.
از ویژگی های قابل ذکر قیمت کلبه چوبی و قیمت خانه درختی می باشد که بسیار مناسب وقابل تعیین توسط کارفرما و تیم الاوود می باشد.
الاچیق در اصل سرپناه و محلی است که برای استراحت کردن و اسودن در فضای باز می باشد که برای ایجاد فضایی دلچسب تر و ایجاد سایبان برای ان از سقف هایی که دارای انواع مختلفی از جنس و نوع میباشد استفاده میکنند.
امکان انتخاب بین نوع پیش ساخته و غیر پیش ساخته برای مشتریان گرامی وجو دارد که البته لازم به ذکر است نوع غیر پیش ساخته از ان جهت که با سلیقه کارفرما از ابتدا طراحی و تولید می شود به مراتب مطلوب تر است . چه چیزی جای حس زیبای نشستن در یک الاچیق چوبی زیبا و نوشیدن یک فنجان چای در یک عصر زیبای بهاری را میگیرد.
برای اطلاع از قیمت الاچیق و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با تیم تخصصی الاوود تماس حاصل فرمایید.
تیم الاوود افتخار دارد برای مشتریان خاص خود طراحی های خاص انجام دهد و زینت بخش باغ های شما باشد ،ارایه خدمات حرفه ای برای ایجاد فضایی مطلوب و دلنشین و گذارندن لحظات دلچسب در کنار عزیزانتان ارزوی ماست. نظرات رضایت مندانه مشتریان ما گواه بر این مدعاست.

درباره Yashar